Soutěžím

Jsem tak trošku notorická soutěžící. 🙂 V první televizní soutěži jsem byla ještě na střední škole, byla to soutěž Ypsilon v brněnském studiu České televize (v podstatě se jednalo o předchůdce dnešního AZ kvízu, ale soutěž byla pro mládež ve věku 16 až 18 let). Pamatuji, jak jsem první díly sledovala doma z gauče, když jsem byla nemocná, a zrovna jsem narazila na soutěžící, kteří si často nevěděli rady ani s jednoduchými odpověďmi. A tak jsem si řekla, že to zkusím taky a uvidím. Že horší snad nebudu. Natáčení mě nadchlo. Soutěžení bylo moc fajn a být před kamerou bylo… SUPER! Následovala soutěž Pyramida (také Brno) a můj oblíbený Kufr, u kterého jsem musela čekat, až mi bude 18. A pak už to šlo víceméně ráz na ráz. Jakmile se objevila nějaká soutěž, dřív nebo později jsem tam poslala přihlášku. Do některých jsem se sice nestihla dostat, protože skončily dřív, než byla moje přihláška zpracována, ale i tak je seznam soutěží, v nichž jsem byla, docela dlouhý (a snad ještě není konečný). Občas jsem i něco vyhrála (ok, občas i něco víc ;-)), ale nikdy to nebyla ta hlavní motivace. Prostě mě baví soutěžení jako takové a miluji to před kamerou. Jednou jsem dokonce měla možnost televizní soutěž moderovat (Riskuj po sedmnáctisté na TV Nova) a bylo to skvělé. Práce snů.

Navíc jsem díky soutěžím a různým souvisejícím akcím poznala spoustu báječných a zajímavých lidí (ať už v řadách spolusoutěžících, nebo mezi populárními osobnostmi), kteří můj život velice obohatili.

Teď už je soutěží méně, navíc mám méně času je sledovat (a posoudit, jestli by se mi do nich chtělo), ale ani tak úplně nezahálím a věřím, že seznam ještě není konečný.

V mezidobí trénuji na kvízech Pubquiz.cz, které hrajeme s manželem (a občas i s přáteli, kteří se do našeho týmu různě připojují) od července 2022. I tady se nám docela daří, ale hlavně je to skvělý relax od všedních starostí, při němž se člověk často dozví něco nového (co už mu nejspíš nikdy na nic nebude) a někdy také uplatní nějakou zapadlou informaci, o které ani nevěděl, že si ji pamatuje. A to se vyplatí! 😉